Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


BRASAVOLAI LĪDZĪGĀ MAKRADĒNIJA, parastā un baltziedu varietāte (Macradenia brassavolae, Macradenia brassavolae var. albiflora)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.






Vēl dažas bildītes (uzklikšķiniet):



Neliela epifītorhideja, ko Estere nejauši ieraudzīja, "revidējot" Kolumbiešu orhideju audzētavas "Orquideas del Valle" 2012. gada ziemas katalogu un... iemīlējās. Katalogā bija divas versijas - "parastā" un baltziedu forma. Internetā abas izskatījās tik skaistas, ka, atmetot cerības tikt galā ar izvēles grūtībām, pasūtījām abas. Pasūtīšana gan bija krietni vien nokavēta, taču audzētavas saimniece Andrea ir ļoti laipna un pretīmnākoša, tāpēc marta beigās visi izraudzītie dārgumi laimīgi atceļoja uz Olnē (Aulnay) izstādi Francijā, no kurienes žigli vien - uz mūsu orhidārijiem.

Baltziedu makradēnijai jau pērkot bija ziedkāta aizmetnis, taču tas neizturēja dzīves apstākļu maiņu un nokalta kopā ar visu dzinumu. Nekas, nodomājām, būs lielāks izaicinājums pašiem panākt ziedēšanu mūsmājās! Vasaras sākumā parādījās jauns dzinums, tad - ziedkātiņa aizmetnītis, bet augusta beigās jaunā iemītniece uzziedēja. Pasakains skaistums! Vienīgi vēl neesam manījuši Džeja enciklopēdijā solīto smaržu...

"Parastajai" formai laikam bija sakrājies daudz negatīvās karmas :))))) Vispirms viņai piemetās sēne un apskādēja tik pamatīgi, ka kaut cik dzīvotspējīga palika tikai viena pusdzīva lapa un pāris pliku tuberīdiju. Izlikām šo no orhidārija karantīnā, taču istabā gaiss viņai bija par sausu. Izlasījuši, ka Medauroidea extradentata jeb mūsu zakrukaiņi orhidejas neēdot, ielikām šo insektārijā, lai viņa atkoptos mitrajā gaisā. Šai jau tur sāka iepatikties, kad pamanījām pamatīgu robu vienīgajā lapā - izrādās, ziņas par zarkukaiņu nievājošo attieksmi pret orhidejām ir stipri pārspīlētas. Neko darīt - sameklējām šai daudzmaz mitru vietiņu, piekarinot mērenā klimata orhidārija ārpusē pie ventilācijas atveres. Cietēja saņēmās, uzražoja jaunu lapu un pat vairākus ziedkātus. Taču nez no kurienes to apsēda vesels laputu leģions un, neskatoties uz mūsu pūlēm tās atgainīt, visus ziedkātus nomušīja.

2013. gada sākumā sākām augam nīma eļļas terapiju, kas ļāva tikt galā ar sēni un laikam neiepatikās arī laputīm. Kad makradēnija izskatījās pietiekami vesela, ļāvām viņai atgriezties orhidārijā. Ar to pašu laikam sliktā karma bija izsmelta - mazule atkopās un 2013. gada oktobrī beidzot veiksmīgi "uzražoja" pamatīgi garu ziedkātu. Diemžēl nu karma izspēlēja jociņu ar mums - puķe gan uzziedēja, taču ziedēšanu tā arī neredzējām. T.i., Egils, pēc mēneša atgriezies no Indijas, to vēl redzēja pārziedam, bet Esterei pēc divu mēnešu prombūtnes atlika tik vien kā nogriezt pārziedējušo un sakaltušo ziedkātu. Labi, ka ir draugi! Paldies Normundam par puķu uzcītīgo laistīšanu un Junai par fotografēšanu - oranžīgo ziedu bildes ir viņas devums :)



Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"