Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


 Informācija orhidejmīļiem-iesācējiem
no franču orhidejmīļu interneta vietnes


  Bigibbum tipa dendrobija
(Dendrobium Bigibbum
vai Dendrobium Phalaenopsis)

Vispārīga informācija: 

Šī tipa dendrobiju otrs nosaukums ir Dendrobium Phalaenopsis, jo to ziedi izskatās gan pēc falenopšu ziediem, gan pēc tauriņiem. Šie ir veikalos diezgan bieži nopērkami augi un arī diezgan viegli audzējami dzīvokļos, ja vien uz palodzes ir pietiekami daudz gaismas. Šīs orhidejas arī plaši izmanto griezto ziedu iegūšanai. Pastāv milzīgs daudzums šo dendrobiju hibrīdu.

Apraksts:

Šā tipa dendrobiju kāti patiesībā ir gari pseidotuberīdiji. Cietas lapas ir izvietotas pa pāriem gar kātu. Saknes ir vidēja izmēra, to ir ļoti daudz. Ziedkāts parādās kāta augšdaļā, uz tā ir 10-20 ziedi. Zieds dažkārt izskatās pēc falenopšu ziediem, bet ne vienmēr. Uz viena kāta var veidoties vairāki ziedkāti.


Nepieciešamie apstākļi:

Gaisma:

 Šīm dendrobijām patīk no vidējas līdz spēcīgai gaismai. 

No novembra līdz martam:  vēlamas 4 līdz 6 stundas tiešas saules.  

No aprīļa līdz oktobrim: Ja iespējams, iznesiet augu ārā, līdzko gaisa temperatūra nostabilizējas virs 15°C naktī. Pasargājiet augu no tiešas saules starp plkst. 11 un plkst. 15, citādi var apdegt lapas.  

Laistīšana

Vasarā - bagātīga laistīšana, dziļumos substrāts nedrīkst pilnībā izžūt starp divām laistīšanas reizēm, taču tas nekad nedrīkst būt izmircis.  

Ziemā jālaista retāk, ļaujot substrātam izžūt starp laistīšanām.  

Pārlaistīšana ir drošākais veids kā orhideju priekšlaicīgi nobendēt.

Temperatūra

Veikalos nopērkamie hibrīdi galvenokārt ir siltumu mīlošas orhidejas. Tiem ideāla temperatūra ir 25-30°C dienā un 18-20°C naktī.

Mēslošana

Šīs dendrobijas ir vidēji kāras uz mēslojumu. Ja tā koncentrācija ir par augstu, var tikt bojātas auga saknes.

Izmantojiet mēslojumu katrā laistīšanas reizē aktīvas augšanas periodā (kad attīstās lapas, saknes vai ziedi). Nemēslojiet, kad augs neaug. Sīkāk par orhideju mēslošanu un mēslojuma devām skat. ŠEIT. Nemēslojiet laikā, kad orhideja neaug.

Tipisks augšanas cikls

 Pavasaris = jaunu kātu un sakņu parādīšanās  

Vasara = kātu nobriešana

Rudens = ziedkātu parādīšanās  

Ziema = ziedēšana

Labi kopts augs var ziedēt pat vairākas reizes gadā.

Pārstādīšana

 

Kad pods kļūst par mazu. Pārstādiet laikā, kad parādās jaunas saknes.  

Šā tipa dendrobijām patīk ūdeni labi novadošs substrāts, piemēram, vidēja izmēra priežu mizu gabaliņi.

Izvēlieties podu, kurā ietilptu vēl 2 jauni kāti, ne lielāku (par 1-2 cm lielāku par iepriekšējo).  

Ziedēšanas ierosināšana

 Pārtrauciet mēslošanu un laistiet retāk, kad jauni kāti sasniedz iepriekšējo gadu kātu izmērus (ja augs jau ir ziedējis). Nodrošiniet daudz gaismas un ļaujiet substrātam kārtīgi izžūt starp laistīšanas reizēm. Ziedkāts (vai ziedkāti) parādās pie viena no augšējiem kāta mezgliem, kad kāts ir nobriedis un pietūcis no tajā uzkrātajām rezervēm. Kad ziedkāts parādās, pakāpeniski atsāciet biežākas laistīšanas un mēslošanu. Turpiniet nodrošināt daudz gaismas, līdz ziedi izplaukst.  

Augi, kuri nesaņem pietiekami daudz gaismas, var atteikties ziedēt, neskatoties uz to, ka lapas un saknes ir attīstītas labi.  

Vājie punkti - no kā jāuzmanās

 

  • Nepakļaujiet Dendrobium Bigibbum striktam sausuma periodam - tā augs var zaudēt lapas. Ja tā notiek, tas nav nekas traģisks, tikai raugieties, lai kāti pārāk nesažūtu, līdz parādās kāds jauns kāts pie pamatnes.  

  • Visu gadu nodrošiniet ap augu gaisa apmaiņu.

  • Uzmanieties, lai nelietotu pārāk koncentrētu mēslojuma šķīdumu, jo tas var bojāt saknes.

No audzētāju pieredzes

 

  • Kad pērkat dendrobiju, vienmēr pārliecinieties, ka zināt, pie kuras grupas tā pieder (siltumu vai vēsumu mīlošās).  

  • Lai saprastu, vai augs saņem pietiekami daudz gaismas, aplūkojiet lapu krāsu. Ja tās ir tumši zaļas, augs nesaņem pietiekami gaismas. Pietiekamā gaismā augam ir diezgan gaiši zaļas lapas.

  • Garo kātu dēļ dendrobijām ir tendence viegli apgāzties. Labs risinājums ir podu ievietot kašpo vai smagā māla puķpodā, lai palielinātu stabilitāti.

  • Ir iespējams, ka dažas veikalos iegādātas dendrobijas, atvestas mājās, pirmos mēnešus neaug un pat liekas iznīkstam. Daudzas no šīm dendrobijām pa tiešo ierodas no siltajām zemēm. Tās no tropu klimata, kur ir daudz gaismas, uzreiz nonāk tumšā un bieži vien pārāk vēsā telpā. Tātad ir pilnīgi normāli, ja tās sākumā nedaudz paniknojas par to. Dažkārt tām nepieciešams vairāk nekā gads, lai atkal "nostātos uz saknēm". Taču uzmanieties - gaidot, kad augs saņemsies, neaizmirstiet, ka, ja tas šobrīd neaug, tam nav nepieciešama mēslošana un tas jālaista retāk. Taču pilnībā nepārtrauciet laistīšanu, jo tas var izraisīt lapu nokrišanu, kas pats par sevi nav traģiski, taču nelāgi izskatās. Šajā atgūšanās periodā sagādājiet dendrobijai pēc iespējas vairāk gaismas un siltuma, kā arī augstu gaisa mitrumu (ja nepieciešams, sameistarojiet improvizētu siltumnīcu no polietilēna maisiņa...


Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Mitrs gaiss

Puķpodi

Identifikācija

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Hidro - pieredze

Papildapgaismojums

Citi orhidejmīļi