Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


CERATOSTYLIS RETISQUAMA
saukts arī par Ceratostylis rubra

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.





Šī orhideja pazīstama ar diviem nosaukumiem, un, lai gan "galvenais" tagad skaitās Ceratostylis retisquama, daudzi orhidejmīļi viņu labāk dēvē par Ceratostylis rubra jeb sarkano ceratostili. Maza izmēra savvaļas orhideja no Filipīnām. Internetā iepatikās sīkie, sārtie ziediņi, tāpēc pasūtījām, lai orhideju audzētava Orchideen Lucke mums vienu šādu atved uz Vosellas orhideju izstādi (Vaucelles, Francija) 2013. gada martā.

Šī ir viena no orhidejām, kurām ziediņi "neresupinējas" - paliek it kā ar kājām gaisā :)

Pusotru gadu nodzīvojusi salātiņa statusā, mazule mūs iepriecināja ar pirmajiem ziediņiem 2014. gada rudenī.Sakarā ar dzīvokļa remontdarbiem augam gan kādu laiku bija nācies iztikt bez papildapgaismojuma, droši vien šī iemesla dēļ ziediņš sanāca diezgan gaišā krāsā. Taču prieku tas nemazināja :)

Pēc laika orhideja sāka nīkuļot, lapas viena pēc otras brūnēja un krita (procesa sākums redzams 2014. gada bildītēs), augs zaudēja galveno dzinumu. Pārvietojām no mērenā klimata orhidārija uz silto, kur ir arī krietni gaišāks, un iekarinājām zem pašām lampām. Tur ceratostilis ātri atkopās un sāka veidot jaunu dzinumu.

Visbeidzot 2016. gada septembra sākumā uzziedēja divi krāšņi sarkani ziediņi. Šoreiz viss ir kā nākas - krāsa spilgta un piesātināta! Un jau 2017. gada marta vidū - vēl viens ziediņš, arī normālas krāsas.

No visas šīs pieredzes spriežam, ka, lai gan pieejamajā informācijā norādīts, ka augam nepieciešama vidēji gaiša vieta, jātur, kā parasti, roka uz pulsa un jāvēro, kā augs jūtas. Un, ja rodas sajūta, ka tas nav laimīgs, iespējams, ka pie vainas ir gaismas trūkums.



Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"